bio0

Биологийн тэнхимийн танилцуулга нэвтрүүлэг хүлээн авч үзнэ үү

 

bio1

bio3
bio

bio2

 Ховд их сургуулийн Байгалийн шинжлэл технологийн сургуулийн Биологийн тэнхимийн танилцуулга нэвтрүүлэг бэлтгэгдлээ.
Үзэгч та нэвтрүүлгийг 2015 оны 05 сарын 15 ны баасан гарагийн 20:30 с Ховд ТВ-ээр хүлээн авч үзээрэй.

 

“Үнэт зүйлийн долоо хоног”

baigaliin shinj duusan72Эрхэм хүндэт профессор багш, оюутан та бүхнийг “ҮНЭТ ЗҮЙЛСИЙН ДОЛОО ХОНОГ” аяны хүрээнд зохион байгуулж буй “БАЙГАЛИЙН ШИНЖЛЭЛ, ТЕХНОЛОГИЙН СУРГУУЛИЙН ҮНЭТ ЗҮЙЛС” өдөрлөгт хүрэлцэн ирэхийг урья.

Өдөрлөг: 2015 оны 04-р сарын 3-ны өдөр ХИС-ийн хичээлийн 1-р байранд 8.00-17.00 цагт болно.

ҮЙЛ АЖИЛЛАГААНЫ ХӨТӨЛБӨР

Ажлын чиглэл Хийгдэх ажил Хаана Хугацаа Хариуцах эзэн
1 Сургалтын хөтөлбөрийн шинэчлэл, хэрэгжилт Бакалавр, магистр, докторын хөтөлбөрийн шинэчлэл, хэрэгжилт, хичээлийн хэрэглэгдэхүүний үзэсгэлэн Хичээлийн 1-р байр, 314 тоот 8.00-17.00 БШТС-ийн тэнхим нэгжүүд
2 Сургалтын технологийн дэвшил, сайн туршлага “Сургалтын технологийн дэвшил, шинэчлэл” лекц Хичээлийн 1-р байр, А заал 13.00-14.00 МУГБ. доктор Ч.Дашзэвэг
“Бодлогоор дамжуулан мэдлэг бүтээлгэх асуудалд” лекц Хичээлийн 1-р байр, 215 тоот 15.30-16.30 МУГБ. доктор   Б.Цэрэнжав
3 Эрдэмтэн багш нарын үзүүлэх хичээл Системийн сэтгэлгээ/Компьютерийн программ хангамжийн II анги/ Хичээлийн 1-р байр, 207 тоот 8.00-9.30 МХТ-ийн тэнхимийн багш, доктор Д.Өнөрнасан
Цахилгаан химийн процесс, уусмалын цахилгаан дамжуулах чанар/Химийн III анги/ Хичээлийн 1-р байр, 414 тоот 9.40-11.10 Химийн тэнхимийн багш, доктор З.Бурмаа
Цөмийн задралын хууль/Физикийн III анги/ Хичээлийн 1-р байр, 414 тоот 11.30-13.00 Физикийн тэнхимийн багш, дэд профессор Ц.Цэрэнгомбо
Монгол орны мал аж ахуйн газарзүй/Газарзүй-байгаль шинжлэлийн III анги/ Хичээлийн 1-р байр, 414 тоот 13.10-14.40 Газарзүйн тэнхимийн багш, докторД.Отгонбаяр
Биологийн бус хүчин зүйлийн хам үйлчлэл/Биологи байгаль шинжлэлийн III анги/ Хичээлийн 1-р байр, 414 тоот 14.50-16.20 Биологийн тэнхимийн багш, докторантМ.Отгонбаатар
Эх функц ба тодорхой бус интегралын тухай олголт/Физикийн I анги/ Хичээлийн 1-р байр, 414 тоот 16.30-18.00 Математикийн тэнхимийн багш, докторД.Саруул
4 Сургалтын чанар, оюутны үнэлгээнд хийсэн анализ, сайжруулах арга зам Багш нарын сургалтанд нэвтрүүлсэн үнэлгээний шинэлэг арга Хичээлийн 1-р байр, 314 тоот 8.00-17.00 Химийн тэнхим
5 Сургалт-шинжлэх ухаан-үйлдвэрлэлийн холбоог хэрэгжүүлэх арга зам БШТС-ийн хэмжээнд зохион байгуулдаг дугуйлангийн оюутнуудын бүтээлийн үзэсгэлэн Хичээлийн 1-р байр 8.00-17.00 Биологийн тэнхим
“Бидний бүтээл” үзэсгэлэн Хичээлийн 1-р байр, 314 тоот 8.00-17.00 БШТС-ийн тэнхим нэгжүүд
БШТС-д хэрэгжиж буй төслийн үзэсгэлэн Хичээлийн 1-р байр, 314 тоот 8.00-17.00 БШТС-ийн тэнхим нэгжүүд
Кофе шоф Хичээлийн 1-р байр, 314 тоот 11.10-16.00 Математикийн тэнхим, Химийн тэнхим
6 Багшийн хөгжил-төлөвшил, бүтээмж Сургалт эрдэм шинжилгээний бүтээлийн үзэсгэлэн Хичээлийн 1-р байр, 314 тоот 8.00-17.00 БШТС-ийн тэнхим нэгжүүд
7 Цахим сургалтын ололт Цахим хичээл, программ хангамжийн бүтээл Хичээлийн 1-р байр, 207 тоот 13.00-16.00 Мэдээлэл харилцаа технологийн тэнхим

Байгалийн шинжлэл, технологийн сургуулийн захиргаа

3

Газарзүйн тэнхим нэрэмжит олимпиадаа амжилттай зохион байгууллаа.

Газарзүйн ухааны доктор, профессор, Монгол Улсын гавьяат багш Ч.Дашзэвэгийн нэрэмжит VII, VIII, IX ангийн сурагчдын олимпиад, Газарзүйн ухааны доктор, профессор Г.Нямдаваагийн нэрэмжит X, XI, XII ангийн сурагчдын олимпиад 2015 оны 03-р сарын 26-ны 1500 цагт Ховд их суруульд болж өнгөрлөө. VII, VIII, IX ангийн олимпиадад 50 сурагч, X, XI, XII ангийн олимпиадад 90 сурагч. Нийт 140 сурагч оролцож дараах нэр бүхий сурагчид шагналт байр эзэллээ.

1

2

 7-Р АНГИ

Сурагчын овог, нэр Анги Харъяа сургууль Авсан оноо Эзэлсэн байр
1 Э.Гоомарал Манхан 52,5 I байр
2 О.Содбилэг Прогресс 49.8 II байр
3 Г.Оюун-Манлай Чандмань 36.1 III байр

            8-Р АНГИ                            

Сурагчын овог, нэр Анги Харъяа сургууль Авсан оноо Эзэлсэн байр
1 Н.Ханзориг Алтай 95.5 I байр
2 Г.Отгонцэцэг Алтай 90 II байр
3 Б.Мөнхдалай Манхан 61 III байр

             9-Р АНГИ

Сурагчын овог, нэр Анги Харъяа сургууль Авсан оноо Эзэлсэн байр
1 Г.Шинэбаяр Манхан 57 I байр
2 Ц.Наранцацрал Алтай 54.5 II байр
3 Э.Амарзаяа VI сургууль 53 III байр

 10-Р АНГИ

Сурагчын овог, нэр Анги Харъяа сургууль Авсан оноо Эзэлсэн байр
1 О.Төрмөнх 10а Манхан 45 I байр
2 А.Балжинням 10а Манхан 44 II байр
3 Х.Анхбилэг 10а Мөнххайрхан 43 III байр

 11-Р АНГИ

Сурагчын овог, нэр Анги Харъяа сургууль Авсан оноо Эзэлсэн байр
1 Б.Дэлгэр 11а Манхан 41 I байр
2 Ч.Хурцболд 11б Прогресс 39 II байр
3 Б.Ариунзаяа 11б Прогресс 38 III байр

 12-Р АНГИ

Сурагчын овог, нэр Анги Харъяа сургууль Авсан оноо Эзэлсэн байр
1 М.Баярмаа 12а Мөнххайрхан 35 I байр
2 Т.Отгонбадам 12б III сургууль 33 II байр
3 Д.Ганчигноров 12а Манхан 29 II байр
4 Г.Төгөлдөр 12а Зэрэг 27 III байр
5 М.Амарзаяа 12а Манхан 27 III байр

Тус олимпиадад сурагчиддаа амжилттай сайн бэлтгэж оролцуулсан Манхан сумын газарзүйн багш Отгонбаяр, Мөнххайрхан сумын газарзүйн багш Сүхчулуун, Прогресс сургуулийн багш Дэлгэржаргал, Алтай сумын газарзүйн багш Бямбасүрэн, III сургуулийн газарзүйн багш Нямцоож нарт цаашдын эрдэм номын үйлс нь ариун байхын өлзийтэй ерөөлийг хүсье.

ЗОХИОН БАЙГУУЛАГЧ:

ХОВД ИХ СУРГУУЛЬ
БАЙГАЛИЙН ШИНЖЛЭЛ, ТЕХНОЛОГИЙН СУРГУУЛЬ
ГАЗАРЗҮЙН ТЭНХИМ